8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Gedik Holding’in kadın çalışanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Gedik Holding’in kaynak, vana ve döküm alanlarında çalışan kadın çalışanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü alanında uzman kadınlarla bir arada keyifli bir panelle kutladı. Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Gazeteci/Yazar Füsun Saka, MasterCamp kurucu ortağı, kariyer ve eğitim danışmanı Zuhal Gürçimen ile EFT ve Reiki Uzmanı, Mutluluk Kolay tekniğinin yaratıcısı Gülcan Arpacıoğlu’nun aralarında bulunduğu, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’in de yer aldığı panelin moderatörlüğünü Gazeteci/Radyo Gedik Yayın Yönetmeni Hande Demirel üstlendi.

Gedik Holding kadın çalışanlarının iş-yaşam dengesinden sağlıklı yaşama pek çok alandaki sorularını yanıtlayan uzmanlar, kendi alanlarında önemli bilgileri paylaştı.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik yaptığı konuşmada, kadın-erkek eşitliği konusunda en önemli rolün yine kadınlara düştüğünü ifade ederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Toplumumuzda kadının değerinin ortaya konulması için ailemizdeki biz kadınların duruşundan başlayarak erkek evlat yetiştirme süreçlerine kadar yine tüm görev biz kadınlara düşüyor. Bugün bize, Atatürk’ün dediği gibi; “Yeryüzünde gördüğünüz her şey kadınların eseridir” diyerek kadınları överken büyük bir sorumluluk da yüklüyor.

Dünya Ekonomik Forumu 2016 raporuna göre kadın ve erkeğin iş hayatında eşit temsili için 117 sene gerektiği söyleniyor. Yani biz yaşam süremizce kadının ve erkeğin eşit şartlarda olduğunu göremeyeceğiz.

Çalışan kadının kendine güveni tamdır, kimseye el açmaz, kimseye de muhtaç değildir. Kıymetli ozan Neşet Ertaş “Kadınlar İnsandır biz İnsanoğluyuz” deyişi ile kadınlara verilmesi gereken değerin altını yaldızlar ile çizmiştir.”

Gedik Holding, faaliyet gösterdiği kaynak, döküm vana gibi sanayi kollarında ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nde cinsiyet eşitliği konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Sanayide kadın çalışan sayısıyla öne çıkmasının yanı sıra, İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde kurulan

Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma Merkezi’nde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilimsel çalışmalar sürdürmektedir. İstanbul Gedik Üniversitesi ayrıca KAGİDER önderliğinde kadın istihdamını teşvik etmek için geliştirilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Programı kapsamında bağımsız bir denetleme sürecinden geçerek Fırsat Eşitliği Modeli Sertifası (SEM) almaya hak kazanan ilk üniversitedir.

GEDİK HOLDİNG HAKKINDA

GEDİK HOLDİNG’ in temeli 1963 yılında kaynak sarf malzemesi üreticisi olarak kurulan GEDİK Kaynak ile atılmıştır. GEDİK Kaynak ticari hayatını yıllar içinde başarıyla devam ettirmiş ve sektöründe lider konuma gelmiştir. GEDİK HOLDİNG daha sonra faaliyet alanları arasına döküm, vana, sermaye piyasaları, eğitim gibi pek çok sektörü katmış ve bu alanlarda da öncü kuruluşlarıyla Türkiye’nin en köklü ve en saygın kurumları arasında yerini almıştır.

GEDİK HOLDİNG bünyesinde 1500’ün üzerinde kişi çalışmaktadır. Holding, yeniliklere ve yatırıma verdiği önemle her geçen gün büyüyen, kendisini global ve lokal ekonomik şartlara ve değişimlere uydurabilen, stratejik alanlardaki gelişmeleri yakinen takip edip hızlı reaksiyon gösterebilen geniş bir topluluk haline gelmektedir.

Gedik Kaynak ve Döküm Grubu’nun Türkiye genelinde İstanbul merkez ofis olmak üzere Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Adana, Trakya, Erzurum, Kayseri, Konya, Samsun, Eskişehir’de bulunan bölge müdürlükleri ile yaygın bir satış ve hizmet ağı bulunmaktadır. Grup, Avrupa’daki müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla 2009 yılında Hollanda’da Gedik Europe adıyla bir satış ofisi açmıştır. Bunun yanı sıra Grubun Amerika, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Asya bölgelerinde partnerleri bulunmaktadır.

GEDİK HOLDİNG, tüm dünyada talep gören GEDİK Kaynak ve GEDİK Döküm ürünlerini çeşitlendirmek ve kapasitesini artırmak amacıyla Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 261.700 m²’ lik bir alan üzerinde yepyeni ve modern bir tesis kurmuştur.

GEDİK HOLDİNG, ülkemizde kaynak başta olmak üzere ilgili sektörlerdeki nitelikli eleman gereksinimini gidermeye katkıda bulunmak ve sosyal sorumluluk bilinci ile 1994 yılında GEDİK Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nı (GEV) kurmuştur.

www.gedik.com.tr

İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

İstanbul Gedik Üniversitesi Halil Kaya GEDİK tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Seçkin öğretim kadrosu ile geleceği şekillendirebilecek bireyler, sürdürülebilir teorik ve uygulamalı eğitim programları ile yetiştiren yenilikçi, fark yaratan, değer üreten, mükemmeliyetçi bir üniversitedir..

www.gedik.edu.tr