Capital Dergisi “Zirvedeki 30 Güçlü Kadın

Milyar dolarlık şirketlerin kaptan köşkünde oturan ve binlerce kişiye istihdam sağlayan Türkiye’nin en güçlü kadınları kimler? Bu sorunun yanıtı bu yıl Capital olarak 22’ncisini gerçekleştirdiğimiz “Türkiye’nin En Güçlü 30 Kadın Araştırması”nda yer alıyor.

Türkiye ekonomisi ve iş hayatına yön veren, sivil toplum kuruluşlarındaki öncü rolleriyle topluma örnek olan 30 güçlü kadını belirlediğimiz araştırma, ilham veren kadınların kriz döneminde dahi gruplarını büyüterek üretim ve yatırıma devam ettiğini, topluma ve doğaya fayda sağlamak için çalıştığını gösteriyor. En önemli hedefleri arasında ise gruplarını büyütmeye devam etmek bulunuyor.

Hülya Gedik – Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Babasının vefatının ardından Gedik Holding, Gedik Kaynak, Gedik İleri Döküm Teknolojileri, Gedik Termo Vana, Gedik Eğitim Vakfı ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nin yönetimini üstlendi. Sakarya Hendek’te 250 milyon dolarlık yatırım yaparak tüm şirketlerini OSB çatısı altında topladı. Sanayi yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gedik, Azerbaycan’da üretim tesisi kurdu ve ülkede Türkiye’den metal sektörüne üretim yapan ilk ve tek şirket oldu.

Kaynak: Capital