Endüstri 4.0 Çalışmalarımız Başladı

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “5 sene içinde, tüm imalathanelerimizi Endüstri 4.0’a uygun hale getirebileceğimize inanıyoruz” dedi. Endüstri 4.0’ın, sistemin izlenmesi, arıza teşhisinin kolaylaştırılması gibi pek çok konuda önemli avantajları var.

UYGULAMAYA BAŞLADIK

Konuyla ilgili açıklama yapan Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “Devamlı yatırım yaparak büyüyen grubumuz, günceli yakalama ve uygulamaya koyma konusunda yeterli esnekliğe sahiptir.

Gedik Sanayi şirketlerimizin yatırımlarında Endüstri 4.0 gerekliliklerini uygulamaya başladık ama bilindiği üzere bu bir süreç. Bundan sonraki 5 sene içinde, tüm imalathanelerimizi Endüstri 4.0’a uygun hale getirebileceğimize inanıyoruz.

Elbette, Endüstri 4.0’ı tek başına akıllı üretim ile sınırlı tutamayız. Üretimi etkileyen ve üretim yönetimini tetikleyen tüm çevresel unsur ve süreçlerin de bu kapsamda yenilenmesi ve akıllı hale getirilmesi gerekiyor. Bu konuda da çalışmalarımız bulunmaktadır” dedi.

“Gedik Holding’e bağlı kuruluşlar sürdürülebilir gelişmeye hızlıca adapte olmak için akıllı üretim çağını yakalamak zorundadır” diyen Gedik, Türkiye olarak rekabette geri kalmamak adına Endüstri 4.0’ın kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

KAYNAK SEKTÖRÜNDE İHRACAT LİDERİ

Yarım asrı aşkın bir süreden beri Türkiye sanayi sektöründe faaliyet gösteren Gedik Holding şirketleri, son 6 yıldır kaynak sektöründe en çok ülkeye ihracat yapan şirket konumunda. Gedik Holding, geçtiğimiz aylarda. “İhracatın Yıldızları 1.’cilik ödülüne layık görülmüştü.