Gedik Bülten Haziran Sayısı Yayında!

Gedik Bülten’in bu ay ki sayısında;

‘ SIFIR ATIK!
Gedik Kaynak, 12/07/2019 tarihli ve 30829 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliğince Sıfır Atık Sistemi’ni kurarak SIFIR ATIK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI.

‘ AZERBAYCAN’DA YENİ YAPILANMA
Gedik Kaynak, Azerbaycan’daki kaynak sarf malzemeleri üretimi için yatırımını

Neftçala Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikaya taşıdı. Üretim 2021 Temmuz ayında başlayacak.

‘ TERMO ARTIK DAHA VERİMLİ
Gedik Termo Vana hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüme ve rekabette öne çıkma planları kapsamında, üretim süreçlerini yeniden yapılandırdı. Üretim terminlerinden ERP uygulamasının etkin kullanımına kadar pek çok alanda iyileşme sağlandığına işaret eden Gedik Termo Vana fabrika müdürü Gökhan Kırımlıkurt, “Bütün iyileşmelerle verimliliğimizi yüzde 20 seviyelerinde arttırdık.”  diyor.

‘ GEDİK İLERİ DÖKÜM TEKNOLOJİLERİ: KUM EMMESİ HATASI NASIL ÖNLENİR?

Kum emmesi hatası, döküm sırasında sıvı alaşım ve kum kalıp yüzeyinin teması sonrasında, sıvının kum taneleri arasına sızmasını ifade ediyor. Çelik ve dökme demirlerde farklı işleyişlerle ortaya çıkabiliyor. Her ikisinde de hatanın önüne geçebilmek için alınabilecek önlemler var.

‘ ROBOWELD İLE KALİTE VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SAĞLADIK”

Otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren SİSAN, ROBOWELD çözüm ortaklığında, üretim süreçlerindeki kaynak işini robotlu otomasyona taşıdı. SİSAN’IN Ar-Ge ve inovasyon yöneticisi Emre Ötenkuş, robot seçiminden kurulum ve desteğe kadar sürecin her aşamasında ROBOWELD’İN desteğiyle ilerlediklerini anlatırken, robotlu kaynak sayesinde kalite, sürdürülebilirlik ve rekabet avantajı sağladıklarını, sahip oldukları sistemden çok memnun olduklarını söylüyor.

‘ ATIK METALE KAYNAKLA HAYAT VERİYOR
Heykeltıraş Mustafa Tuğrul, metal atıklarıyla olağanüstü işlere imza atıyor. Heykellerini kaynakla şekillendiren sanatçı, GeKa Gazaltı Kaynak Makinesi kullanıyor.

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN