Gedik Döküm, Hendek’e taşındı

Türkiye’nin ilk Vana üreticisi olan Gedik Döküm ve Vana Hassas Döküm ve Vana imalatını Pendik – Kurtköy den Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi bölgesinde bulunan yeni döküm fabrikasına taşıdı.

Türkiye’nin ilk vana üreticisi olan Gedik Döküm ve Vana Hassas Döküm ve Vana imalatını Pendik – Kurtköy den Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi bölgesinde bulunan yeni döküm fabrikasına taşıdı.
Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde 25.000m2 kapalı alan modern ve çevreci yeni dökümhanesiyle Türkiye’nin en büyük entegre Vana üretim firması olan Gedik Döküm ve Vana, 1967den bu yana ürettiği TERMO markalı vanalarla sanayimizin yıllar içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yönelik Ar-Ge çalışmaları yapmaya ve piyasaya yeni ürünler sunarak pazarını genişletmeye devam ediyor.
Gedik Döküm Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 25.000 metrekare kapalı alana sahip döküm tesisiyle kapasitesini, Kum Dökümde Pik, Sfero, Çelik ve Bronz döküm teknolojileriyle;

– Otomatik reçineli kalıplama hattımızda 400kg’a kadar Pik, Sfero ve Çelik Döküm Üretimi
– Reçineli Kum ile yapılan yer kalıplarında ise 2 ton Pik ve Sfero, 1.5 ton Çelik Döküm Üretimi

Hassas Dökümde ise;

 • Çelik ve paslanmaz çelik alaşımları,
  • Süper alaşımlar,
  • Alüminyum alaşımları,
  • Saf bakır ve bakır alaşımlarıyla,
  Makine İmalat, Savunma, Elektrik, Tıp, Gıda Kimya, El Aletleri, Vana ve Pompa sektörlerine
  hizmet vermektedir.
  Hassas döküm yöntemini Türkiye’ye getiren ilk Gedik Döküm’ün tesislerinde 1 gr’dan 60 kg’a kadar döküm yapılabilmektedir.