Gedik Döküm ve Vana A.Ş. Metal Analizleri için Hitachi Foundry Master Optimum modelini tercih etti!

İstanbul merkezli Gedik Döküm ve Vana A.Ş. üretimini yaptığı vanaları Hitachi Foundry Master Optimum optik emisyon spektrometresi ile yapmaya başladı. Yüksek performanslı bakım gerektirmeyen Foundry Master Optimum modelinde argon optik ve son teknoloji sensörlerle daha hassas ve kullanıcı dostu bir tasarım hedeflenmiştir. Ortam koşullarından etkilenmeyen kolay kullanımı uzun ve kısa dönemli kararlı okumalarıyla son yılların en çok tercih edilen optik emisyon spektrometreleri arasına girmiştir. Dubleks çeliklerde azot analizi de yapabilen bu modelimiz bilinenin aksine minimum bakım istemektedir.

Gedik Döküm & Vana döküm ve haricinde kaynak, finans ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Gedik Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket kum döküm, hassas döküm ve vana olmak üzere üç alanda faaliyet göstermektedir. Genel Merkezi İstanbul Pendik’te bulunan Gedik Döküm & Vana’nın burada aynı zamanda kum ve hassas döküm faaliyetlerini gerçekleştirdiği dökümhaneleri ve TERMO vanalarını ürettiği tesisler bulunmaktadır.
Gedik Döküm & Vana Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yatırımı olan çevre dostu modern dökümhanesini 2012 yılı başında devreye alarak kum döküm kapasitesini dört katına çıkarmıştır.