Gedik Holding CEO’su Mustafa Koçak’tan İş Ortaklarına Koronavirüs Açıklaması

Değerli İş Ortaklarımız,

 

Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu Koronovirüs problemini maalesef hep birlikte yaşıyoruz, mücadelesini titizlik ve kararlılıkla veriyoruz, vereceğiz.

 

Gedik Holding altında tüm çalışanlarımızın ve siz iş ortaklarımızın sağlık konularına, T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği tüm tedbirleri daha ilk günden tüm üretim tesislerimizde uygulamaya koyarak gereken hassasiyeti gösterdik ve gösteriyoruz.

 

Çalışmalarımızın seyri hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

Tüm hijyen tedbirlerini ofislerde, servis araçlarında, fabrika içinde, ambarlarımızda;  girişlerde ateş ölçme, maske kullanımı, ziyaretçi yasaklamaları, satış ve satın-alma personelinin firma ziyaretlerini durdurma, birçok bölümde evden çalışma sistemine geçiş ile sosyal mesafeleri koruyarak çalışma ortamını organize ettik ve uygulamaları sıkı takip ediyoruz.

 

Bu koşullarda tüm tedbirleri alarak, ülke ekonomisine, siz değerli iş ortaklarımıza  bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışma ve üretim  hayatını organize ederek, Gedik Kaynak, Gedik İleri Döküm Teknolojileri, Gedik Termo Vana ve Gedik Robot Teknolojileri olarak, İstanbul ve Sakarya / Hendek ‘ deki üretim tesislerimizde hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Gedik Eğitim Vakfı (GEV) ve Gedik Test Merkezi (GTM) olarak verdiğimiz uluslararası kaynak mühendisliği, kaynakçı eğitimleri, İstanbul ve İzmir’deki NDT eğitimleri ve sertifikasyon çalışmalarını durdurduk, ara veriyoruz. Ülkemizde genel olarak eğitimlerin tekrar başlaması durumunda, talimatlara uygun çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

 

Şu anda ham madde tedarik zincirinde, sevkiyatlarımızda tahmin edilebileceği gibi bazı gecikmelerin dışında kayda değer bir sorunla karşılaşmıyoruz. Bunun böyle devamı için bize düşen ve gereken her gayreti gösterip yurt içi-yurt dışı iş ortaklarımıza hizmette aksama yaşatmamak istediğimizi bildirir, sağlıklı günler dileriz.

 

Mustafa Koçak

CEO Gedik Holding

İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlük Bilim ve Teknoloji Danışmanı