GEV,İŞKUR İşbirliğindeki Ücretsiz Kadın Kaynakçı Eğitimleri Başladı

Gedik Eğitim Vakfı İŞKUR işbirliği ile Kadın Kaynakçı Kursları bugün başladı. Sn. Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Sn. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Vahap Doğan, İŞKUR Pendik Şube Müdürü Sn. Serap Dilaver ve Gedik Holding Yönetim Kurulu ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya GEDİK’in açılışını gerçekleştirdiği eğitim ile kadın istihdamını desteklemek, kaynakçılık mesleğini kadınların da icra edebileceği bir meslek haline getirmek,  kadınların meslek sahibi olmalarının yanı sıra sanayiinin ihtiyacına da cevap vermeyi hedefliyor.

15 saat teori, 75 saat uygulamalı toplam 90 saat sürecek kurslarda  eğitimleri GEV’in tecrübeli uzman kadrosu gerçekleştirecek.

Kadın kaynakçı kursunu ve kurs sonundaki sınavı kazananlar için otomotiv ve yan sanayi başta olmak üzere pek çok alanda iş bulma imkanının çok yüksek olduğunu söyleyen GEV yetkilileri, sanayiinin ekmeği olan kaynak konusunda yetişmiş insan kaynağının istihdam piyasasına katkı sağlayacağını ifade ediyor.

 

GEV HAKKINDA:

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı (GEV), ülke eğitimine ve Türkiye’de kaynak teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmak amacı ile 07.09.1994 tarihinde Gedik Holding tarafından kurulmuştur.

GEV, bu alanlarda her türlü etkinliği ve girişimi üzerine düşen toplumsal bir görev olarak kabul etmiştir. Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı, yüksek öğretim kurumları ve özel sektör kuruluşları ile Vakıf arasında kurulduğu günden bu yana çok boyutlu çalışmalar yapılmıştır.

GEV, okul, yurt, mesleki eğitim merkezi, engellilere yönelik hizmet veren eğitim kurumları gibi pek çok projeyi başarıyla hayata geçirmiştir.

Vakıf, amaçları doğrultusunda yaptığı çeşitli yardımlarla ilgili olarak çeşitli kurum ve kuruluşlardan Teşekkür, Takdir Belgeleri almıştır. Bunlar arasında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Takdir Belgeleri ile 23.12.1999 tarihinde Cumhurbaşkanlığınca verilen Şükran Plaketi ve Belgesi de bulunmaktadır.

Daha önceden Vakıf kurucularına ait şirketler tarafından verilen “Kaynakçı Geliştirme Seminerleri” GEV’in katkılarıyla 1995 yılından bu yana periyodik olarak düzenlenmektedir.

Özel sektör kuruluş çalışanlarına teorik ve pratik kaynak teknolojileri konusunda eğitimler veren Vakıf, 1994-2009 yılları arasında 32,500 kişiye ücretsiz eğitim sağlamıştır.

Vakıf, 2008 yılından bu yana merkezi Paris’te bulunan IIW (Uluslar arası Kaynak Enstitüsü) Türkiye sorumlu üyesidir. GEV bünyesinde Mart 2009’dan bu yana IIW’a bağlı, tüm dünyada geçerliliği olan Uluslararası diploma ve sertifika programları da düzenlenmektedir