Güvenlik Şart!

Günümüz çalışma sahalarında artık en önemli kavram güvenlik. Bu kapsamda çeşitli önlemler alınıp çeşitli ekipmanlar üretiliyor. Basınçlı kap ve proseslerde kullanılan mekanik bir güvenlik ekipmanı olan “emniyet ventilleri”, bu ekipmanlara en güzel örneklerden biri. Gedik Termo Vana emniyet ventilleri üretimini, 54 yıllık tutkuyla, tecrübeyle ve %100 yerli mühendislikle gerçekleştiriyor.

Değişen ve gelişen endüstri zamanla günümüzdeki modern hali aldı. Geçmişten günümüze insanoğlu birçok sorunla karşılaştı. Bu sorunların bir kısmını çeşitli sürelerde çözen insanoğlu geriye kalanlar içinse halen çözüm üretme üzerine çalışıyor. Günümüz çalışma sahalarında artık en önemli kavram “güvenlik”. Bu kapsamda çeşitli önlemler alınıp çeşitli ekipmanlar üretildi. Bu ekipmanlara en güzel örneklerden biri de emniyet ventilleri. Emniyet ventili, basınçlı kap ve proseslerde kullanılan mekanik bir güvenlik ekipmanı. Tasarlanma amaçları kullanıldıkları basınçlı kap ve proseslerin daha önceden hesaplanmış tasarım basınçlarının üzerinde bir basınca çıkmalarını önlemek ve eğer sistem bu limit basıncına ulaşırsa sistemi otomatik olarak tahliye edip sistemi güvenli basınç değerlerinde tutmak.

Nasıl çalışıyor, üretim süreci ve hangi alanlarda kullanıldığına dair derlediğimiz içeriğimizi Gedik Bülten‘den okuyabilirsiniz.

Devamı ve diğer içeriklerimiz için bültenimizi inceleyebilirsiniz.

Gedik Bülten için tıklayınız.