KENDİNİ GÜVENDE TUT!

Yakın dövüş anlamına gelen Krav Maga’nın temelleri 1930’lı yıllarda Çekoslavakya’nın Bratislava kentinde atıldı. Güreş, boks, jimnastik ve yüzme sporuyla ilgilenen Imi Lichtenfeld, Bratislava’da Nazi gruplarının artan baskı ve saldırılarına karşı koymaya karar verdi. Imi, zaman içinde güreş ve bokstan da ilham alarak geliştirdiği taktikleri Nazileri püskürtmek üzere çevresine de öğretti.

Daha sonraları İsrail’de askerler ve milis gruplarında kullanılan Krav Maga, 1960’lardan itibaren sivillere de öğretilmeye başladı.

Krav Maga, bir dövüş sanatı (martial arts) değil dövüş stili. Hakemli ring veya minder müsabakaları içermiyor. Stilini sokaktaki tehlikeleri baz alarak geliştiriyor. Temelinde bir savunma stili olsa da en iyi savunma olarak saldırganın hamlelerine karşı ataklar kullanıyor.

Saldırganı ve silahını yalnızca engellemiyor, saldırıyı sürdüremeyecek silahı kullanılamayacak şekilde etkisiz hale getiriyor.

Gücünüz ve ebadınız ne olursa olsun, tecrübe ya da yüksek atletik performans gerekmeksizin Krav Maga ile farkındalığınızı artırmanız, karşınıza çıkabilecek tehlikeleri hızlıca savuşturmayı öğrenmeniz mümkün.

Sizi, İstanbul Gedik Üniversitesi, Radyo Gedik ve Krav Maga Intensive Defense Academy (KIDA) işbirliği ile Kadınlar için Krav Maga Eğitimi’ne davet ediyoruz. İlki 20 Temmuz 2019 tarihinde Nişantaşı Yerleşklesi’nde düzenlenecek eğitimle ilgili detaylı bilgi için  https://igunsem.gedik.edu.tr adresini inceleyebilirsiniz.

KADINLAR İÇİN KRAV MAGA EĞİTİMİ NEDİR?

Kadınlar İçin Krav Maga Eğitimi’ne katılan bireyler, asıl olarak tehlikeden uzak kalmak için yapılması gerekenler ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirilir. Tüm önlemlere karşın şiddetle karşı karşıya kalındığı senaryolarda ise katılımcılar, en kısa sürede savunma ve karşı saldırı taktiklerini en basit ve dolaysız yöntemlerle öğrenir.