Fortune Türkiye “En Güçlü 50 İş Kadını Listesi”

Fortune Türkiye’nin “En Güçlü 50 İş Kadını Listesi” iş dünyasının yeniliklere açık, analitik düşünen ve hedef odaklı kadın liderlerini bir araya getiriyor.

Bu yıl 12’nci kez yayımlanan listede şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi temel kriterler olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kadının küresel ekonomideki işinin büyüklüğü ve önemi, işin sağlığı ve yönü, kadının kariyeri, sosyal ve kültürel etkisi de listenin en büyük mottosu. Bir liste olarak başlayan Fortune MPW (Most Powerful Women) dünyanın önde gelen liderlik topluluğuna dönüştü. Fortune Türkiye bu ayki sayısında işte bu prestijli listeyle Türk iş dünyasının kadın gücünü ve başarısını gündeme taşıyor. Avrupa’da ve global arenada başarıya imza atan ve Türkiye’yi başarılarıyla temsil eden kadın liderlerin yer aldığı listede, aynı zamanda iş dünyasının liderlik, yönetim ve sürdürülebilir iş stratejilerine yön veren şirketlerini, kadın istihdam politikasıyla farklılaşan marka ve kuruluşlarını da ağırlıyoruz.

Hülya Gedik – Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyesinde 1500’ü aşkın kişi çalışan Gedik Holding, inovasyona odaklı büyüyen şirketlerden biri. Gedik’in yönetiminde Holding adına, beşeri sermaye, yeni pazarlara açılma, döviz bazlı satışları artırmak ve fonları iyi yönetebilmek konuları var. Gedik aynı zamanda yurtdışında yerelleşme faaliyetlerine de ağırlık veriyor. Gündemindeki stratejik başlıklar, dijitalleşme, yalın üretim ve enerji. Türkiye’de sanayi-üniversite iş birliğini güçlendirmek ve nitelikli uzmanlar yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Gedik Üniversitesi’nin büyümesine yönelik stratejiler gündeminde.

Kaynak: Fortune Türkiye